V Dobšinej pristával záchranársky vrtuľník

Záchranársky vrtuľník z Košíc letel dnes dopoludnia do Dobšinej (okres Rožňava). Pomoc leteckých záchranárov a rýchly prevoz do vyššie špecializovaného zdravotníckeho zariadenia potreboval len 2-ročný chlapček, u ktorého došlo k náhlej zástave srdca.

Čítať viac

Pri dvoch dopravných nehodách pomáhali aj záchranárske vrtuľníky

Dnes krátko popoludní pomáhal záchranársky vrtuľník z Košíc pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcou Buzica a Komárovce (okres Košice – okolie). Po tom, čo vozidlo dopravnej zdravotnej služby ostalo prevrátené mimo vozovky, potrebovala neodkladné zdravotné ošetrenie 68-ročná žena.

Čítať viac

V Dubovej zasahoval záchranársky vrtuľník

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes krátko popoludní v k.o. Dubová (okres Pezinok), bol privolaný na pomoc záchranársky vrtuľník z Bratislavy. Išlo o zrážku osobného motorového vozidla s motocyklom.

Čítať viac

Dopravná nehoda na R1 pri Žarnovici

Záchranársky vrtuľník so svojou posádkou z Banskej Bystrice letel dnes krátko popoludní k dopravnej nehode na rýchlostnú cestu R1 pri Žarnovici, ku ktorej došlo po zrážke motocykla s osobným motorovým vozidlom. Pilot vrtuľníka pristál priamo na ceste.

Čítať viac

Dvom horolezcom už záchranársky vrtuľník nedokázal pomôcť

Záchranársky vrtuľník z Popradu letel dnes krátko predpoludním na pomoc dvom horolezcom do Velickej doliny. Pomoc im zavolali náhodní svedkovia, ktorí ich videli padať. Po neodkladnom vzlete smerovala posádka s horským záchranárom k Velickej stene, kde z paluby lokalizovala dve nehybné telá.

Čítať viac

Zranenému motocyklistovi k Oravskej Lesnej letel na pomoc vrtuľník

Dnes dopoludnia bola posádka záchranárskeho vrtuľníka zo Žiliny privolaná na pomoc motocyklistovi, ktorý na ceste medzi obcami Oravská Lesná a Nová Bystrica dostal šmyk a skončil prevrátený na lúke mimo vozovky.

Čítať viac

Letecká pomoc záchranárom

Záchranársky vrtuľník zo Žiliny letel dnes popoludní do Malej Fatry pomôcť kolegom - horským záchranárom. Tí smerovali na pomoc zranenej turistke na Poludňový grúň. Počas záchrannej akcie sa v oblasti nad Chatou na Grúni prevrátili v terénnom vozidle a niekoľko-krát sa strmým svahom s vozidlom prevrátili.

Čítať viac

Pri Bidovciach sa zrazili tri osobné motorové vozidlá

Dnes dopoludnia došlo pri obci Bidovce (okres Košice-okolie) k dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazili tri osobné motorové vozidlá. Na pomoc zraneným bol vyslaný záchranársky vrtuľník z Košíc. Posádka leteckých záchranárov na mieste ošetrila dvoch zranených.

Čítať viac

Tragický pád poľského turistu v Malej Studenej doline

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu bola dnes krátko popoludní požiadaná o súčinnosť pri záchrannej akcii v Malej Studenej doline. Z oblasti spod Prostredného hrotu volal poľský turista o pomoc pre kamaráta, ktorý sa pošmykol a padal strmým skalným terénom približne 100 metrov. Po neodkladnom vzlete smeroval vrtuľník do Starého Smokovca, kde sa na palubu pridala aj Horská záchranná služba.

Čítať viac