Pri Kysuckom Lieskovci sa zrazilo osobné auto s kamiónom

Včera večer bol letecký záchranársky tím zo Žiliny privolaný k dopravnej nehode, zrážke osobného motorového vozidla s kamiónom za Kysuckým Lieskovcom (okres Kysucké Nové Mesto). Po pristátí vrtuľníka priamo na ceste si záchranári prevzali od zasahujúcej posádky rýchlej lekárskej pomoci do svojej starostlivosti 70-ročného vodiča osobného vozidla z Českej republiky.

Čítať viac

Vo Veľkej Lúke pomáhal mladému mužovi aj vrtuľník

Leteckí záchranári z Banskej Bystrice leteli dnes ráno do obce Veľká Lúka (okres Zvolen) na pomoc 22-ročnému mužovi, ktorý bol prejdený vlakom.

Čítať viac

Vážny úraz cyklistu v Dunajskej Lužnej

Záchranársky vrtuľník z Bratislavy dnes popoludní pristával na futbalovom ihrisku v obci Dunajská Lužná (okres Senec). Leteckí záchranári sa následne presunuli k dopravnej nehode, pri ktorej bol zrazený 15-ročný cyklista. Bol v bezvedomí a nachádzal sa v starostlivosti pozemných záchranárov.

Čítať viac

Zrážka dvoch vozidiel na diaľnici D1 pri Ilave

Posádka leteckých záchranárov z Trenčína smerovala dnes popoludní na diaľnicu D1, kde sa pred Ilavou zrazili dve osobné motorové vozidlá. Na mieste sa nachádzali štyria zranení, z toho dvaja ťažšie. Pilot vrtuľníka pristál priamo na ceste, posádka si následne prevzala do svojej starostlivosti 48-ročného vodiča.

Čítať viac

Pri Šarovciach sa čelne zrazili dve autá

Záchranársky vrtuľník z Nitry vzlietol dnes popoludní zo svojej základne a smeroval k obci Šarovce (okres Levice), kde sa čelne zrazili dve osobné motorové vozidlá.

Čítať viac

Do Liptovskej Tepličky letel záchranársky vrtuľník

Dnes večer zasahoval záchranársky vrtuľník v Liptovskej Tepličke (okr. Poprad). Rýchly a šetrný transport z ťažko dostupného terénu potreboval 50-ročný pastier, ktorý pri úteku pred splašeným dobytkom🐂nešťastne spadol a utrpel vážnu zlomeninu dolnej končatiny a úraz hrudníka.

Čítať viac

Muža po poštípaní hmyzom previezol do nemocnice vrtuľník

Posádka Krištof 04 z Košíc letela dnes krátko popoludní na pomoc mužovi, ktorého neďaleko obce Bidovce (okres Košice-okolie) poštípali včely. Postupne sa u neho začala prejavovať silná alergická reakcia, ktorá prešla až do anafylaktického šoku.

Čítať viac

Leteckí záchranári dnes zachraňovali dvoch robotníkov

Ambulancia Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo svojej základne v Bratislave bola dnes ráno privolaná najskôr do obce Sap (okres Dunajská Streda), kde došlo k pracovnému úrazu 61-ročného muža. Po páde z výšky na betónovú plochu ostal chvíľu v bezvedomí, neskôr sa prebral. Záchranársky vrtuľník pristál na ihrisku, kde pacienta doviezli pozemní záchranári.

Čítať viac

Pri vážnej dopravnej nehode vo Vlčanoch pomáhali aj leteckí záchranári

Posádka leteckých záchranárov z Nitry letela dnes ráno do obce Vlčany, časti Somola (okres Šaľa), kde došlo k čelnej zrážke dvoch osobným motorových vozidiel. Žiaľ, jedna osoba utrpela zraneniam nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahla.

Čítať viac

Tragická nehoda motocyklistu pri Bernolákove

Dnes popoludní prijala posádka leteckých záchranárov Krištof 01 z Bratislavy požiadavku o urgentný let k Bernolákovu (okres Senec), kde 37-ročný motocyklista narazil pravdepodobne vo veľkej rýchlosti do elektrickej rozvodne.

Čítať viac