V Podolínci zasahoval záchranársky vrtuľník

Dnes krátko predpoludním bola posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala v Podolínci (okres Stará Ľubovňa). Išlo o zrážku osobného motorového vozidla s motocyklom.

Čítať viac

Paraglajdistovi do Nededze letel na pomoc vrtuľní

Žilinská posádka dnes zachraňovala českého paraglajdistu, ktorý ostal po páde zakliesnený v lesnom poraste k.o. Nededza. Zraneného muža sa privolaným pozemných záchranárov podarilo z porastu vyslobodiť. Lekár leteckých záchranárov bol na miesto vysadený z paluby pomocou lanovej techniky. 50-ročný pacient utrpel zlomeninu stehennej kosti a pravdepodobne otras mozgu, keďže si na okolnosti pádu nepamätal.

Čítať viac

V Západných Tatrách zasahoval záchranársky vrtuľník

Dnes ráno letela posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu do Západných Tatier. V oblasti Sivého vrchu potreboval pomoc 35-ročný turista, ktorý si vykĺbil rameno a v zostupe nedokázal pokračovať ďalej. Po lokalizácií zraneného bola lekárka do terénu vysadená pomocou techniky palubného navijaka.

Čítať viac

Na hrade Gýmeš zasahoval záchranársky vrtuľník

Záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice bol dnes večer privolaný nad obec Jelenec (okres Nitra), k zrúcanine hradu Gýmeš. 42-ročný muž sa pošmykol a vypadol cez okno, pričom utrpel pád dlhý približne 3 metre.

Čítať viac

Záchranársky vrtuľník dnes pomáhal šiestim turistom

Dnes dopoludnia bola posádka záchranárskeho vrtuľníka požiadaná Horskou záchrannou službou o súčinnosť pri záchrane poľského horolezca, ktorý sa pri výstupe na Rumanov štít zranil následkom uvoľnenej, padajúcej skaly. Na palubu vrtuľníka nastúpili v Starom Smokovci dvaja záchranári HZS a posádka tak smerovala k miestu určenia.

Čítať viac

Pri ďalších dvoch nehodách v Malackách pomáhali leteckí záchranári

Záchranársky vrtuľník z Bratislavy letel popoludní do Malaciek, kde cyklistu na ceste zrazilo nákladné auto. Po pristátí vedľa miesta nehody si záchranári prevzali od rýchlej lekárskej pomoci 57-ročného pacienta, ktorý utrpel vážny úraz hlavy.

Čítať viac

Za Zlatnou na Ostrove narazilo osobné auto do stromu

Záchranársky vrtuľník z Nitry vzlietol dnes dopoludnia zo svojej základne a smeroval k dopravnej nehode, ktorá sa stala za obcou Zlatná na Ostrove (okres Komárno). Po náraze osobného motorového vozidla do stromu utrpel 63-ročný vodič vážne poranenia viacerých častí tela.

Čítať viac

Pri Perneku sa zrazil dve osobné autá

Dnes ráno bol záchranársky vrtuľník z Bratislavy vyslaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Pernek a Jablonové (okres Malacky). Pri čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel sa vážne zranila 36-ročná vodička, ktorú hasiči museli z vraku auta najskôr vyslobodiť.

Čítať viac

Životy dvoch mladých motocyklistov dnes vyhasli na cestách

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Bratislavy bola dnes podvečer privolaná k zrážke vlaku s motocyklom, ku ktorej došlo na železničnom priecestí Kúty - Sekule. Po náraze odhodilo 25-ročného motocyklistu do elektrickej rozvodne, pričom utrpel závažné poranenia viacerých častí tela. Po pristátí vrtuľníka v blízkosti nešťastia sa leteckí záchranári pridali k rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, ktorá bola zahájená pozemnými záchrannými zložkami. Zranenia, ktoré mladý muž utrpel, však boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol.

Čítať viac

Vážna dopravná nehoda pri Ožďanoch

K vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes popoludní pri Ožďanoch, bol privolaný na pomoc aj záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice. Išlo o čelnú zrážku nákladného vozidla s osobným motorovým vozidlom.

Čítať viac