Úraz lesného robotníka v Zákamennom

Posledný aprílový deň leteli žilinskí leteckí záchranári do lesného terénu katastra obce Zákamenné (okres Námestovo). Pri lesných prácach si 22-ročný muž vážne poranil dolnú končatinu v oblasti kolena. Lekár bol k zranenému vysadený z paluby pomocou navijaka.

Čítať viac

Vážna dopravná nehoda pri Dolnej Strede

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Nitry letela dnes popoludní k zrážke dvoch osobných motorových vozidiel, ktorá sa stana na rýchlostnej ceste R1 v smere z Trnavy na Dolnú Stredu. Vrtuľník pristál na ceste hneď vedľa dopravnej nehody.

Čítať viac

Na Kráľovej holi dnes pomáhal záchranársky vrtuľník

Posádka leteckých záchranárov prijala dnes popoludní požiadavku o pomoc pre turistku, ktorá tesne pod vrchom Kráľovej hole skolabovala. Po prílete k miestu určenia, bol lekár z paluby vysadený z opretia vrtuľníka.

Čítať viac

Záchranársky vrtuľník letel pre zranenú turistku k rozhľadni Veľká Homoľa

Dnes popoludní letela posádka záchranárskeho vrtuľníka z Bratislavy k rozhľadni Veľká Homoľa, odkiaľ bol hlásený úraz turistky. Záchranársky vrtuľník pristál na najbližšom vhodnom mieste, odkiaľ boli záchranári k zranenej transportovaní za asistencie hasičov.

Čítať viac

Vodič osobného auta neprežil zrážku s dodávkou

Dnes popoludní pristával záchranársky vrtuľník na ceste medzi obcou Tomášov a Nová Dedinka (okres Senec), kde došlo k vážnej dopravnej nehode osobného auta a dodávky. Žiaľ, vodič osobného auta svojim rozsiahlym zraneniam na mieste podľahol, ani privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Čítať viac

Tragická dopravná nehoda pri obci Mokrance

Dnes krátko predpoludním bola posádka leteckých záchranárov z Košíc vyslaná k dopravnej nehode pri obci Mokrance (okres Košice-okolie), kde došlo k nárazu osobného motorového vozidla do stromu. Pilot vrtuľníka pristál v poli v blízkosti nehody. Na mieste sa nachádzali dvaja účastníci nehody, žiaľ, spolujazdec utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol.

Čítať viac

V lesnom teréne v Ráztočne sa zranil pilčík

Dnes ráno bol záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice privolaný na pomoc do ťažko dostupného, lesného terénu v oblasti vrchu Horeňovo v Ráztočne (okres Prievidza), kde muža pri manipulácii s drevom zavalil kmeň stromu.

Čítať viac

Pracovný úraz v obci Svetlice

Záchranársky vrtuľník z Košíc letel dnes dopoludnia do obce Svetlice (okres Medzilaborce). Pri prácach na plynovode došlo k pádu robotníka z pracovného stroja z výšky približne 2 metrov.

Čítať viac

Pri Čičmanoch sa prevrátil kamión

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes ráno pri obci Čičmany (okres Žilina), letel na pomoc aj záchranársky vrtuľník z Trenčína. Po tom, čo sa kamión prevrátil do priekopy, sa na mieste nachádzali dvaja zranení muži.

Čítať viac

Dopravná nehoda pri Šenkviciach

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Bratislavy bola dnes popoludní privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Šenkvice (okres Pezinok). Pilot vrtuľníka pristál v poli vedľa miesta nehody.

Čítať viac