Dopravná nehoda pri Spišskom Podhradí

K ďalšej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Spišské Podhradie, smeroval záchranársky vrtuľník z Košíc. Po zabezpečení miesta políciou pristál pilot priamo pri nehode. Posádka leteckých záchranárov si do svojej starostlivosti prevzala 7-ročného chlapca, ktorý bol po náraze v bezvedomí.

Čítať viac

Dopravná nehoda na diaľnici D1 pri Chminianskej Novej Vsi

Posádka leteckých záchranárov z Popradu letela včera popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 pri Chminianskej Novej Vsi.

Čítať viac

Úraz elektrickým prúdom vo Veľkom Mederi

Leteckí záchranári z Bratislavy leteli dnes napoludnie do Veľkého Medera. Pri prácach na stĺpoch vysokého napätia zasiahol elektrický prúd 51-ročného robotníka. Záchranársky vrtuľník pristál v blízkosti miesta nehody, kde si posádka prevzala pacienta od hasičov do svojej starostlivosti.

Čítať viac

V Zázrivej sa prevrátil traktorista s traktorom

Dnes dopoludnia bola posádka leteckých záchranárov zo Žiliny privolaná k obci Zázrivá (okres Dolný Kubín) na pomoc traktoristovi, ktorý sa so svojim traktorom niekoľko krát prevrátil a nakoniec z neho vypadol.

Čítať viac

Hromadná dopravná nehoda na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku

Záchranársky vrtuľník z Popradu letel dnes popoludní k hromadnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku. Po zrážke dvoch osobných motorových vozidiel, ktoré skončili mimo vozovky, sa na mieste nachádzalo 9 zranených osôb. Leteckí záchranári si po pristátí v poli blízko nehody prevzali do svojej starostlivosti najťažšie zraneného, 49-ročného muža, ktorý utrpel vážne poranenia viacerých častí tela.

Čítať viac

V Liptovskej Tepličke zasahoval včera záchranársky vrtuľník

Včera krátko popoludní bol privolaný záchranársky vrtuľník z Popradu do Liptovskej Tepličky (okres Poprad). Rýchly prevoz do nemocnice potreboval 9-ročný chlapec, ktorý spadol zo stromu a nešťastne sa napichol na kovovú tyč plota.

Čítať viac

Vyčerpanému turistovi pomáhali leteckí záchranári

Posádka leteckých záchranárov z Popradu vzlietla dnes ráno hneď pri východe slnka zo svojej základne a smerovala na pomoc do Vysokých Tatier. Dvojica českých turistov, nachádzajúca sa pod Bystrou lávkou následkom vyčerpania a podchladenia nedokázala pokračovať v túre ďalej.

Čítať viac

Tragické následky zrážky dvoch osobných áut za Komárnom

Záchranársky vrtuľník z Nitry bol dnes dopoludnia privolaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala za Komárnom smerom na obec Kameničná. Po zrážke dvoch osobných motorových vozidiel ostalo jedno z nich prevrátené na streche.

Čítať viac

Kolaps českého turistu na Chopku

Včera zasahoval banskobystrický záchranársky vrtuľník pri Chate Kosodrevina v Jasnej, Chopok - juh. Pomoc leteckých záchranárov potreboval 50-ročný český turista, ktorý náhle skolaboval a krátkodobo bol aj v bezvedomí. Lekár leteckých záchranárov bol do terénu vysadený pomocou palubného navijaka.

Čítať viac

Vyčerpanému turistovi na Zbojníckej chate pomáhali leteckí záchranári

Záchranársky vrtuľník z Popradu letel dnes dopoludnia do Vysokých Tatier. Pomoc leteckých záchranárov potreboval 26-ročný turista z Nemecka nachádzajúci sa na Zbojníckej chate, ktorý od včerajšieho dňa pociťoval nevoľnosť spojenú s opakovaným zvracaním.

Čítať viac