V Dobšinej pristával záchranársky vrtuľník

Záchranársky vrtuľník z Košíc letel dnes dopoludnia do Dobšinej (okres Rožňava). Pomoc leteckých záchranárov a rýchly prevoz do vyššie špecializovaného zdravotníckeho zariadenia potreboval len 2-ročný chlapček, u ktorého došlo k náhlej zástave srdca.

Čítať viac

Pri dvoch dopravných nehodách pomáhali aj záchranárske vrtuľníky

Dnes krátko popoludní pomáhal záchranársky vrtuľník z Košíc pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcou Buzica a Komárovce (okres Košice – okolie). Po tom, čo vozidlo dopravnej zdravotnej služby ostalo prevrátené mimo vozovky, potrebovala neodkladné zdravotné ošetrenie 68-ročná žena.

Čítať viac

V Dubovej zasahoval záchranársky vrtuľník

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes krátko popoludní v k.o. Dubová (okres Pezinok), bol privolaný na pomoc záchranársky vrtuľník z Bratislavy. Išlo o zrážku osobného motorového vozidla s motocyklom.

Čítať viac

Dopravná nehoda na R1 pri Žarnovici

Záchranársky vrtuľník so svojou posádkou z Banskej Bystrice letel dnes krátko popoludní k dopravnej nehode na rýchlostnú cestu R1 pri Žarnovici, ku ktorej došlo po zrážke motocykla s osobným motorovým vozidlom. Pilot vrtuľníka pristál priamo na ceste.

Čítať viac

Dvom horolezcom už záchranársky vrtuľník nedokázal pomôcť

Záchranársky vrtuľník z Popradu letel dnes krátko predpoludním na pomoc dvom horolezcom do Velickej doliny. Pomoc im zavolali náhodní svedkovia, ktorí ich videli padať. Po neodkladnom vzlete smerovala posádka s horským záchranárom k Velickej stene, kde z paluby lokalizovala dve nehybné telá.

Čítať viac

Zranenému motocyklistovi k Oravskej Lesnej letel na pomoc vrtuľník

Dnes dopoludnia bola posádka záchranárskeho vrtuľníka zo Žiliny privolaná na pomoc motocyklistovi, ktorý na ceste medzi obcami Oravská Lesná a Nová Bystrica dostal šmyk a skončil prevrátený na lúke mimo vozovky.

Čítať viac

Letecká pomoc záchranárom

Záchranársky vrtuľník zo Žiliny letel dnes popoludní do Malej Fatry pomôcť kolegom - horským záchranárom. Tí smerovali na pomoc zranenej turistke na Poludňový grúň. Počas záchrannej akcie sa v oblasti nad Chatou na Grúni prevrátili v terénnom vozidle a niekoľko-krát sa strmým svahom s vozidlom prevrátili.

Čítať viac

Pri Bidovciach sa zrazili tri osobné motorové vozidlá

Dnes dopoludnia došlo pri obci Bidovce (okres Košice-okolie) k dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazili tri osobné motorové vozidlá. Na pomoc zraneným bol vyslaný záchranársky vrtuľník z Košíc. Posádka leteckých záchranárov na mieste ošetrila dvoch zranených.

Čítať viac

Tragický pád poľského turistu v Malej Studenej doline

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu bola dnes krátko popoludní požiadaná o súčinnosť pri záchrannej akcii v Malej Studenej doline. Z oblasti spod Prostredného hrotu volal poľský turista o pomoc pre kamaráta, ktorý sa pošmykol a padal strmým skalným terénom približne 100 metrov. Po neodkladnom vzlete smeroval vrtuľník do Starého Smokovca, kde sa na palubu pridala aj Horská záchranná služba.

Čítať viac

Pri Smolníku sa zrazil motorkár s osobným autom

Záchranársky vrtuľník z Košíc letel dnes popoludní na pomoc motocyklistovi, ktorý sa pri obci Smolník (okres Gelnica) zrazil s osobným autom. Lekár bol po prílete k miestu nehody z paluby vysadený z opretia vrtuľníka. Pilot následne odletel na najbližšie vhodné miesto na pristátie - futbalové ihrisko.

Čítať viac