Pri ďalších dvoch nehodách v Malackách pomáhali leteckí záchranári

Záchranársky vrtuľník z Bratislavy letel popoludní do Malaciek, kde cyklistu na ceste zrazilo nákladné auto. Po pristátí vedľa miesta nehody si záchranári prevzali od rýchlej lekárskej pomoci 57-ročného pacienta, ktorý utrpel vážny úraz hlavy.

Čítať viac

Za Zlatnou na Ostrove narazilo osobné auto do stromu

Záchranársky vrtuľník z Nitry vzlietol dnes dopoludnia zo svojej základne a smeroval k dopravnej nehode, ktorá sa stala za obcou Zlatná na Ostrove (okres Komárno). Po náraze osobného motorového vozidla do stromu utrpel 63-ročný vodič vážne poranenia viacerých častí tela.

Čítať viac

Pri Perneku sa zrazil dve osobné autá

Dnes ráno bol záchranársky vrtuľník z Bratislavy vyslaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Pernek a Jablonové (okres Malacky). Pri čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel sa vážne zranila 36-ročná vodička, ktorú hasiči museli z vraku auta najskôr vyslobodiť.

Čítať viac

Životy dvoch mladých motocyklistov dnes vyhasli na cestách

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Bratislavy bola dnes podvečer privolaná k zrážke vlaku s motocyklom, ku ktorej došlo na železničnom priecestí Kúty - Sekule. Po náraze odhodilo 25-ročného motocyklistu do elektrickej rozvodne, pričom utrpel závažné poranenia viacerých častí tela. Po pristátí vrtuľníka v blízkosti nešťastia sa leteckí záchranári pridali k rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, ktorá bola zahájená pozemnými záchrannými zložkami. Zranenia, ktoré mladý muž utrpel, však boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol.

Čítať viac

Vážna dopravná nehoda pri Ožďanoch

K vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes popoludní pri Ožďanoch, bol privolaný na pomoc aj záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice. Išlo o čelnú zrážku nákladného vozidla s osobným motorovým vozidlom.

Čítať viac

Po páde zo stromu utrpel muž vážne poranenie nohy

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Popradu prijala dnes krátko predpoludním požiadavku o urgentný let do obce Baldovce (okres Levoča). 71-ročný muž si po páde zo stromu a následnom náraze na ďalšie konáre spôsobil hlboké otvorené poranenie v oblasti stehna s masívnym krvácaním.

Čítať viac

V Kvačianskej doline si turistka vážne zranila chrbticu

Leteckí záchranári zo Žiliny leteli dnes krátko popoludní do Kvačianskej doliny na pomoc 42-ročnej turistke, ktorá prepadla cez zábradlie a padala dole približne trojmetrovým strmým terénom. Po lokalizácii miesta udalosti bol lekár k zranenej vysadený pomocou palubného navijaka. Žena sa nachádzala v starostlivosti horských záchranárov, ktorí jej poskytli primárne zdravotné ošetrenie.

Čítať viac

Pri Kysuckom Lieskovci sa zrazilo osobné auto s kamiónom

Včera večer bol letecký záchranársky tím zo Žiliny privolaný k dopravnej nehode, zrážke osobného motorového vozidla s kamiónom za Kysuckým Lieskovcom (okres Kysucké Nové Mesto). Po pristátí vrtuľníka priamo na ceste si záchranári prevzali od zasahujúcej posádky rýchlej lekárskej pomoci do svojej starostlivosti 70-ročného vodiča osobného vozidla z Českej republiky.

Čítať viac

Vo Veľkej Lúke pomáhal mladému mužovi aj vrtuľník

Leteckí záchranári z Banskej Bystrice leteli dnes ráno do obce Veľká Lúka (okres Zvolen) na pomoc 22-ročnému mužovi, ktorý bol prejdený vlakom.

Čítať viac

Vážny úraz cyklistu v Dunajskej Lužnej

Záchranársky vrtuľník z Bratislavy dnes popoludní pristával na futbalovom ihrisku v obci Dunajská Lužná (okres Senec). Leteckí záchranári sa následne presunuli k dopravnej nehode, pri ktorej bol zrazený 15-ročný cyklista. Bol v bezvedomí a nachádzal sa v starostlivosti pozemných záchranárov.

Čítať viac