Na diaľnici D2 sa zrazilo osobné auto s kamiónom

Ráno letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE k dopravnej nehode na diaľnici D2, ktorá sa stala v úseku Kúty - Malacky, pri odpočívadle Sekule. Osobné auto sa tam zrazilo s kamiónom. Na mieste boli štyria zranení a okrem leteckých záchranárov zasahovali aj tri posádky pozemnej záchrannej služby. Leteckí záchranári ošetrili 15-ročnú pacientku z Nórska, ktorá utrpela poranenia hlavy a vrtuľníkom ju transportovali do DFN v Bratislave na Kramároch.

Vážny lesný úraz na Strednom Slovensku

Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v lesnom teréne v oblasti Kopaníc. Pri práci v lese sa zranili dvaja muži. Jeden z nich na mieste zraneniam podľahol. Druhý, 46-ročný muž zo Štiavnických Baní, utrpel vážne poranenia viacerých častí tela. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby, od ktorej pacienta prevzali leteckí záchranári. Po ošetrení ho transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.

V Haligovských skalách sa zranila poľská turistka

Popoludní sa v Haligovských skalách zranila turistka z Poľska. 49-ročná žena sa na turistickom chodníku pošmykla a poranila si dolnú končatinu. Primárne ju ošetrila posádka RZP zo Spišskej Starej Vsi, následne jej na pomoc letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade. Lekár sa k pacientke, ktorá sa nachádzala v neprístupnom teréne dostal pomocou palubného navijaku. Po ošetrení ju naložil do evakuačnej sedačky a rovnako pomocou navijaku ju evakuoval z terénu. Po medzipristátí a naložení na palubu vrtuľníka ju leteckí záchranári odovzdali na Oddelení centrálneho príjmu v popradskej nemocnici.

V Opátke spadol a zranil sa účastník cyklistických pretekov

Leteckí záchranári dnes zasahovali na cyklistických pretekoch. V Opátke (Košice - okolie) spadol a zranil sa 26-ročný pretekár z Liptovského Mikuláša. Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Košíc ošetrila pacienta s otrasom mozgu a podvrtnutím krčnej chrbtice a následne ho transportovala vrtuľníkom na Kliniku úrazovej chirurgie v Univerzitnej nemocnici v Košiciach.

Muž spadol pri oberaní čerešní zo stromu

Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Terany v okrese Krupina. 52-ročný muž tam pri oberaní čerešní spadol zo stromu a zranil si krčnú chrbticu. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby, ktorá pacienta zafixovala. Leteckí záchranári ho ošetrili a následne transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.

Mladý hasič neudržal pri nácviku hadicu, vážne sa zranil

V Turzovke sa dnes neskoro popoludní zranil pri nácviku mladý hasič. Hadicu, z ktorej striekal silný prúd vody, neudržal v rukách a voda ho zasiahla do tváre. Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Žiline letela na miesto nehody. 14-ročného pacienta s poranením očí ošetrili a transportovali do FNsP v Žiline.

Tragický lesný úraz v Nízkych Tatrách

Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v Nízkych Tatrách. V lese medzi Trangoškou a chatou M.R.Štefánika sa vážne zranil pri ťažbe dreva 56-ročný muž z Bystrej. V nedostupnom teréne vysadili z vrtuľníka pomocou navijaku lekára. Muža na mieste resuscitovali, avšak resuscitácia nebola úspešná a pacient zraneniam podľahol.

Vo Vysokých Tatrách sa zranil slovenský turista

Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade letela do Vysokých Tatier . Počas túry na Vysokú si zranil dolnú končatinu 47-ročný slovenský turista. Muža evakuovali z terénu pomocou palubného navijaku v spolupráci s HZS. Po ošetrení a naložení na palubu vrtuľníka ho leteckí záchranári transportovali do popradskej nemocnice.

Auto sa po nehode prevrátilo na strechu. Jedna žena sa v ňom vážne zranila.

Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry zasahovala v obci Bzovík. Osobné auto sa prevrátilo na strechu. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby, od ktorej 46-ročnú pacientku s poranením chrbtice prevzali leteckí záchranári. Vrtuľníkom ju previezli do Traumacentra v Nitre.

Výbuch propán-butánovej fľaše

V obci Malinová v okrese Prievidza dnes ráno vybuchla propán-butánová fľaša. Zranil sa pritom 55-ročný muž, ktorý utrpel popáleniny na horných a dolných končatinách a na dolnej časti trupu. Pacienta primárne ošetrila posádka RLP Prievidza, od ktorej ho prevzala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Trenčíne. Leteckí záchranári ho následne previezli do Centra popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Univerzitnej nemocnici v Bratislave - Ružinove.