2008-09-30

Vo večerných hodinách prijala posádka vrtuľníka LZZS ATE z Banskej Bystrice výzvu k letu do Krupiny, kde došlo k poraneniu dieťaťa motorovou pílou. Išlo o 12 ročného chlapca z Krupiny - Bzovíka, ktorý z nezistených príčin utrpel na hlave poranenie motorovou pílou, pričom došlo k poruche vedomia a na rane na hlave bolo odhalené mozgové tkanivo. Pacienta primárne ošetrila posádka RLP Krupina a následne bol vzhľadom na charakter a závažnosť poranenia prevezený do martinskej nemocnice.

2008-09-29

Vrtuľník LZZS ATE z Nitry zasahoval popoludní pri dopravnej nehode motorkára pri Vrábľoch. Motocyklista z Vrábel (nar. 1985) utrpel pri nehode mnohopočetné zlomeniny končatín a závažné poranenia brušnej dutiny. Vrtuľník ho v bezvedomí previezol na Anestéziologicko-resuscitačné oddelenie nitrianskej nemocnice.

2008-09-23

Nitrianska posádka LZZS ATE zasahoval večer v obci Veľké Ripňany v okrese Topoľčany. Staršiu pani s infarktom myokardu prevážali do Kardiocentra v Nitre.

2008-09-23

Vrtuľník LZZS ATE z Nitry letel večer na poľné letisko v obci Orešany v okrese Topoľčany. 57 ročný muž z obce si tam spôsobil úmyselné strelné poranenie hlavy. Pacient napriek resuscitácii záchranármi LZZS zraneniu podľahol.

2008-09-23

Vrtuľník LZZS ATE z Bratislavy letel vo večerných hodinách do cukrovaru v Seredi. 40 ročný muž, pracovník firmy, tam spadol do kade s horúcou tekutinou. Pri nehode utrpel obareniny II. stupňa na 60% povrchu tela. Posádka vrtuľníka ho po ošetrení transportoval do Popáleninového centra v nemocnici v Ružinove.

2008-09-23

Popoludní utrpel v Osturni pracovný úraz na drevoobrábacom stroji 24 ročný muž. Posádka vrtuľníka LZZS ATE z Popradu prebrala pacienta so závažným poranením hornej končatiny od RLP EMS Kežmarok a následne ho transportovala na Centrálny príjem do popradskej nemocnice.

2008-09-22

Vrtuľník LZZS ATE z Popradu popoludní zasahoval v Zamagurí. Na chate v oblasti Frankovského kopca bol pacient s naurologickou diagnózou. Muža primárne ošetrila posádka RZP EMS zo Spišskej Belej a následne ho vrtuľník LZZS transportoval do popradskej nemocnice.

2008-09-22

Počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny / od 15.júna do 15. septembra / popradské stredisko Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovalo vo vysokohorskom prostredí Vysokých Tatier 29 krát. Je to o 25 % viac ako vlani. Pomáhalo 10 Čechom, trom Poliakom, trom Nemcom, 3 Estóncom , dvom Litovcom jednému Írovi a 7 Slovákom. Najviac bolo úrazov dolných a horných končatín. Horúce letné počasie spôsobovalo zdravotné problémy najmä starším ľudom, ktorí kolabovali na vysokohorských chodníkoch a chatách a dvaja starší dôchodcovia mali srdcovo-cievne problémy na Gerlachu. Starší turisti sa vyberali do vysokhorského prostredia aj napriek tomu, že mnohé túry boli nad ich sily.

Čítať viac

2008-09-20

Posádku vrtuľníka LZZS ATE z Banskej Bystrice privolali podvečer k nehode motorkára v oblasti Banskej Štiavnice. 37 ročný muž si pri páde z terénneho motocykla zlomil rebrá, lopatku a urtpel úrazové poranenie pľúc. S podozrením na úraz hrudnej chrbtice ho vrtuľník transportoval do banskobystrickej nemocnice. Vrtuľník zasahoval v ťažko dostupnom teréne, kde lekára mohol vysadiť pilot len opretím vrtuľníka. LZZS pri nehode spolupracovala s RLP z Banskej Štiavnice, políciou a hasičmi.

2008-09-20

Vrtuľník LZZS ATE z Nitry letel dnes predpoludním k dopravnej nehode v obci Lipovník v okrese Topoľčany. Osobné auto sa tam vo veľkej rýchlosti zrazilo so 4 ročným cyklistom. Ten napriek resuscitácii lekárom LZZS podľahol pravdepodobne mnohopočetným vnútorným zraneniam. V aute sa ľahko zranili vodič a jeho spolujazdec.