2008-03-31

Dolnú končatinu si dnes popoludní poranil 32 ročný O.B. z Lendaku, okr. Kežmarok. Na nohu mu spadla časť steny domu, ktorý búral. Na mieste nehody ho ošetrila posádka RZP EMS a do nemocnice ho transportovala posádka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE- stredisko Poprad.

2008-03-30

Posádka vrtuľníka LZZS ATE- stredisko Poprad pomáhala dnes 41- ročnému skialpinistovi M.Š. z Abramovej , okr. Turčianskej Teplice, Spolu s priateľmi lyžoval sa na južnej strane Končistej, v Štôlskej doline vo V. Tatrách. Utrpel poranenie predkolenia. S pomocou navijaka bol k nemu vysadený lekár a po ošetrení ho posádka dopravila no popradskej nemocnice.

2008-03-30

Prvú nočnú technickú záchrannú akciu s okuliarmi na nočné videnie v zásahovom pásme B. Bystrica urobila po 19:00 hod. posádka vrtuľníka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE – pilot Jozef Piter – Bučko, lekárka Iveta Križalkovičová a záchranár Milan Penxa. Vodič snežného skútra, v lyžiarskom areáli na kremnickej Skalke, narazil do stromu. Spolujazdkyňa – 21 ročná Katarína S. z Bojníc si nárazom o strom poranila hrudník, chrbticu a končatiny. Havária sa stala v neprístupnom lesnom teréne. Pilot Jozef Piter - Bučko s pomocou špeciálnych okuliarov na nočné videnie našiel miesto nehody. Záchranár Milan Penxa s pomocou palubného navijaka a lana vysadil do veľmi úzkeho lesného zárezu lekárku Ivetu Križalkovičovu, ktorá zranenej poskytla prvú pomoc. Vrtuľníkom bola prevezená na ošetrenie do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Bola to veľmi ťažká a veľmi náročná záchranná akcia, ktorá, zásluhou posádky a rýchlej pomoci vrtuľníkom, sa uskutočnila vo veľmi krátkom čase a v rozhodujúcej miere skrátila utrpenie ťažko zranenej žene.

2008-03-30

Na ceste pri Detve utrpel pri dopravnej nehode poranenie hlavy 19-ročný vodič zo Starej Huty, okr. Zvolen. Posádka vrtuľníka LZZS ATE ho po ošetrení dopravila do Roosevelotovej nemocnice v Banskej Bystrici

2008-03-30

V Školskom žľabe, na severnej strane Chopku v Nízkych Tatrách, si poranila koleno 27- ročná lyžiarka M.K. z Prievidze. Posádka vrtuľníka LZZS ATE zo strediska B. Bystrica s pomocou navijaka spustil k nej lekárku I.Križalkovičovú a potom ju dopravila do nemocnice v L.Mikuláši.

2008-03-23

Posádka vrtuľníka nitrianského strediska Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE previezla dnes z nemocnice v Partizánskom do Kardiocentra FN v Nitre 55-ročného J.P., ktorý utrpel akútny infarkt myokardu.

2008-03-23

Dnes pri obci Dolné Trhovište , okr. Hlohovec, narazil s osobným autom do stromu 21 ročný M.H. z Nových Sadov , okr. Nitra. S poraneniami hlavy ho transportovala posádka vrtuľníka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE - stredisko Nitra, do FN s poliklinikou v Bratislave na Kramároch.

2008-03-23

Dnes v popoludňajších hodinách sa počas výstupu na Patriu vo Vysokých Tatrách pošmykol v strmom žľabe 27 ročný skialpinista D.N. z Púchova. Poranil si rameno. Posádka vrtuľníka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE ho po poskytnutí prvej pomoci, prepravila do popradskej nemocnice.

2008-03-22

Vo večerných hodinách sa dnes skončila záchranná akcia Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE vo Vysokých Tatrách. Počas zostupu z Jastrabieho sedla sa v žľabe v Červenej dolinke, v Doline Zeleného plesa zranil 31-ročný český horolezec P.R. z Liberca.

Čítať viac

2008-03-21

Riskantná jazda dvoch mladých mužov sa dnes skočila v nemocnici. Medzi Modrou a Šenkvicami vyletelo z cesty osobné auto, v ktorom sa zranili 24 - ročný Martin Š. zo Šenkvíc a jeho mladší spolujazdec, ktorý viedol auto. Posádka vrtuľníka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE - stredisko Bratislava Martina Š. s ťažkými poraneniami previezla na bratislavské Kramáre. Mladší vodič vyviazol z havárie s poranením hlavy.