2008-08-31

Jeden z trojice horolezcov , 63 - ročný Václav L. z Ostravy, ktorá dnes liezla v južnej stene Kežmarského štítu vo V. Tatrách,si po páde poranil členok. Pre oblačnosť v okolí štítu , posádka vrtuľníka nemohla horolezca transportovať priamo zo steny do nemocnice. Do Huncovského sedla dopravila dvoch záchranárov HZS, ktorí vyliezli k zranenému a pomohli mu vystúpiť na vrchol štítu. Oblaky našťastie nesiahali až na vrchol Kežmarského štítu a tak ho vrtuľník mohol , po druhom vzlete, dopraviť do popradskej nemocnice

2008-08-31

Na Téryho chate vo Vysokých Tatrách, dnes predpoludním, mal srdcovú slabosť 66- ročný český turista Josef K. z Ostravy - Vítkovíc. Posádka vrtuľníka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE ho prepravila do popradskej nemocnice.

2008-08-29

V podvečerných hodinách požiadala HZS o pomoc Leteckú záchrannú zdravotnú službu ATE pri záchrane dvojice slovenských horolezcov, ktorí uviazli v Martinovej ceste v masíve Zadného Gerlachu. Posádka vrtuľníka vysadila dvoch záchranárov v Batizovskej doline nad Kostolíkom, ale nemohla pokračovať v akcií, lebo sa prudko zhoršovalo počasie. Ani na druhý deň, keď v stene horolezci a záchranári museli bivakovať, vrtuľník nemohol pre zlé počasie sa zapojiť do záchrannej akcie . Nakoniec dvojicu horolezcov z ťažkého terénu vyslobodila HZS.

2008-08-29

V chatovej osade pri Jaklovciach, okr. Gelnica, pravdepodobne spadol z terasy chaty 44- ročný Ladislav N. / pravdepodobne je z Košíc/. Na mieste nehody zasahovala dnes večer košická posádka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE, ktorá ho po ošetrení s podozrením na poranenie miechy dopravila do Fakultnej nemoconice Louisa Pasteura v Košiciach.

2008-08-27

Z Chaty pod Rysmi previezla dnes popoludní posádka vrtuľníka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE 45 ročnú Zuzanu J. z Košic do popradskej nemocnice. Počas túry si zlomila ruku.

2008-08-26

Po dialničným viaduktom v Hybe, okr. L.Mikuláš, našli dnes podvečer 55 ročného Pavla P. z Hýb. Nikto nevidel ako a kedy spadol. Na mieste nehody zasahovala RLP a na pomoc záchranárom priletela popradská posádka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE. Muž mal poranennú hlavu. Vrtuľníkom bol dopravený do Roosevetlovej nemocnice v B. Bystrici.

2008-08-25

V lesnom poraste medzi Sološnicou a Plaveckým Podhradím zomrel dnes neskoro popoludní, pravdepodobne na infarkt, 76 ročný Ján K. z Bratislavy. V lese pripravoval drrevo na malotraktore. Na mieste nehody bola posádka RZP, hasiči a policia. Do ťažko dostupného terénu bola privolaná bratislavská posádka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE, ktorá mala pomôcť pri resuscitácii. Lekár po technickom vysadení z vrtuľníka konštatoval, že muž zomrel.

2008-08-23

Do lesného porastu v Modre - Kráľovej sa dnes popoludní na vychádzku na koni vybrala 11 ročná Simona Z. zo Šenkvíc. V lesnom teréne spadla z koňa a zlomila si stehennú kosť. Do ťažko dostupného terénu sa nemohla dostať pozemná záchrana. Na miesto nehody letela bratislavská posádka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE, ktorá po poskytnutí prvej pomoci, dopravila dievčinu do DFN na Kramároch.

2008-08-23

Pri autonehode, ktorá sa dnes stala okolo poludnia medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou utrpel veľmi ťažké poranenia 40 ročný Miroslav Č z Pezinka. Po poskytnutí prvej pomoci ho bratislavská posádka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE transportovala do FN na Kramároch v Bratislave.

2008-08-22

V Trebišove na kúpalisku sa dnes podvečer topil 15 ročný Róbert H. z Trebišova. Po vytiahnutí z vody mu bola poskytnutá laická resuscitácia. Keď na miesto nehody priletela košická posádka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE bol pri vedomí. V stabilizovanom stave bol vrtuľníkom prevezený do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.