2007-04-16

Posádky LZZS ATE zo strediska v Nitre a v Bratislave asistovali pri záchrane ľudských životov pri hromadnej dopravnej nehode na rýchlostnej ceste medzi Trnavou a Nitrou. Do nemocníc v Bratislave a v Nitre transportovali dvoch ťažko zranených účastíkov nehody autobusu , ktorý prepravoval pracovíkov firmy SONY do Nitry.

2007-04-16

S úmylsom spáchať samovraždu si dnes podvečer približne o 17:30 hod. strelil do hlavy v Kaplnej, okr. Pezinok 16 ročný chlapec. Strela z legálnej otcovej pištole mu v hlave urobila čistý priestreľ. S týmto veľmi ťažkým poranením ho posádka vrtuľníka LZZS ATE - stredisko Bratislava, prepravila do DFN v Bratislave na Kramároch.

2007-04-16

Do hasenia lesného požiaru neďaleko Starých hôr na Donovaloch sa dnes ráno o 6:00 hod. zapojila posádka vrtuľníka Mi-8 Air Transport Europe Poprad. Piloti - Andrej Kohút, Milan Hoholík a operátor Milan Penxa, majú bohaté skúsenosti z hasenia lesných požiarov v roku 2000 v Slovenskom raji, pred dvomi rokmi vo Vysokých Tatrách a pred rokom pod Kráľovou hoľou, kde pomohli zachrániť desiatky hektárov lesného porastu. Posádka bude hasiť požiar na Starých horách s pomocou 3000 litrového vodného vaku / bambivaku/

2007-04-15

Na planine medzi Nálepkovom a Poráčom v okrese Sp. Nová Ves ukazoval 12- ročnému chlapcovi svoje motokrosárske umenie 40 ročný Richard M. zo Švedlára. Na lesnej ceste počas jazdy proti slnku nezbadal spadnutý strom, do ktorého narazil a zlomil si predkolenie. Úraz sa stal pre sanitku v ťažkodostupnom teréne. Preto tam letela posádka vrtuľníka LZZS ATE - stredisko Košice, ktorá ho dopravila do nemocnice v Košiciach.

2007-04-15

V lesnom poraste v Tureckej, okres Banská Bystrica, uhryzol had 16 ročnú L.L. z Banskej Bystrice. Bola tam na výlete s rodinou. Posádka vrtuľníka LZZS ATE - stredisko Banská Bystrica - pilot Stanislav Hudec, lekár Marek Rigda a záchranár Imro Andrási ju po ošetrení dopravila do DFN v Banskej Bystrici

2007-04-15

Zo sedla Váha do Ťažkej doliny vo Vysokých Tatrách s priateľmi lyžovala 50 ročná Iva U. z Lhoty u Kestžan v Českej republike. Počas zjazdu si poranila koleno. Priatelia jej pomohli zísť k Zmrzlému plesu odkiaľ ju transportovala posádka vrtuľníka LZZS ATE - pilot Viliam Krivák, lekár Ján Stankovič a záchranár Ján Horevaj, do popradskej nemocnice.

2007-04-15

Predpoludním sa na ceste pri Častej - Papierničke čelne zrazili dve osobné autá, v ktorých sa viezlo 7 osôb, z nich 4 deti. Všetci účastnci dopravnej nehody boli zranení a podľa doterajších správ jeden vodič na mieste nehody zomrel. Jedno veľmi ťažko zranené približne 10-12 ročné dievčatko transportovala posádka vrtuľníka LZZS ATE - stredisko Bratislava, do DFN v Bratislave na Kramároch. Po vyšetrení na CT diagnostikovali dievčatku rozsiahle poranenia hlavy. Osobné údaje dievčaťa zatiaľ nie sú známe.

2007-04-08

Kĺúčnu kosť si poranil 14- ročný lyžiar M.P. z Bratislavy na Solisku vo Vysokých Tatrách. Posádka vrtuľníka LZZS ATE pilot János Bók, lekár Marek Rigda a záchranár Ján Horevaj v spolupráci s lyžiarskou službou ho dopravila do popradskej nemocnice.

2007-04-08

Počas jarnej lyžovačky na Solisku vo Vysokých Tatrách si poranil rameno 30 ročný M.P. z Košic. Posádka vrtuľníka LZZS ATE z Popradu - pilot János Bók, lekár Marek Rigda a záchranár Ján Horevaj ho po ošetrení dopravila do popradskej nemocnice.

2007-04-07

Veľkonočné sviatky využili sialpinisti na jarnú lyžovačku v slovenských horách. Dvaja sa však nevrátili domov, ale ocitli sa v nemocniciach. Počas zjazdu z hrebeňa Kotlová v Západných Tatrách spadol a poranil si rameno 23 ročný slovenský lyžiar. Na druhej strane Liptova v Jánskej doline pod Ďumbierom skolaboval pre nevoľnosť ďalší 35-ročný slovenský lyžiar. Posádka vrtuľníka LZZS ATE pilot János Bók, lekár Henryk Zajac a záchranár Martin Pavlovský ich, po poskytnutí prvej pomoci, dopravila do nemocníc v Poprade a Liptovskom Mikuláši.