V lesnom teréne sa prevrátilo terénne vozidlo

Do lesného terénu v k.o. Krivosúd-Bodovka (okres Trenčín), kde došlo k prevráteniu terénneho vozidla, bol na pomoc vyslaný aj záchranársky vrtuľník z Trenčína. Po lokalizovaní miesta nehody pristál pilot na najbližšom vhodnom mieste.

Čítať viac

Pri obci Doľany narazil vodič do stromu

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes popoludní pri obci Doľany (okres Pezinok), bol privolaný na pomoc aj záchranársky vrtuľník z Bratislavy. Urgentnú zdravotnú starostlivosť potreboval 36-ročný vodič, ktorý so svojim vozidlom prešiel do protismeru a čelne narazil do stromu.

Čítať viac

Pád lavíny v Jamnickej doline

Dnes popoludní bol záchranársky vrtuľník z Popradu vyžiadaný o súčinnosť pri záchrannej akcii v Západných Tatrách. Pomoc potrebovali dvaja muži (skialpinista a snowboardista), ktorí pri výstupe z Jamnickej doliny na vrch Jakubina strhli lavínu, ktorá ich aj napriek svojej veľkosti a sile, našťastie zasypala len čiastočne.

Čítať viac

V Mlynickej doline zasypala lavína troch skialpinistov

nes krátko popoludní boli leteckí záchranári z Popradu požiadaní o súčinnosť pri záchrane troch skialpinistov, ktorí boli v žľabe pod Veľkým Soliskom zasypaní lavínou. Po neodkladnom vzlete smeroval vrtuľník do Starého Smokovca, kde sa na palubu pridali aj horskí záchranári.

Čítať viac

Topiacemu chlapčekovi letel na pomoc záchranársky vrtuľník

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice letela dnes napoludnie do obce Trenč (okres Lučenec). Ich pomoc potreboval iba 5-ročný chlapček, ktorý sa v záhradnom rybníku topil. Bol nájdený príbuznými, ktorí okamžite zahájili laickú resuscitáciu. Následne v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii pokračovali aj pozemní záchranári, ktorým sa podarilo chlapčekovi obnoviť základné životné funkcie.

Čítať viac

Tragická dopravná nehoda pri Budmericiach

Dnes ráno bola posádka leteckých záchranárov z Bratislavy privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Budmerice (okres Pezinok). Osobné motorové vozidlo tam zišlo mimo vozovku a pravdepodobne sa niekoľkokrát prevrátilo.

Čítať viac