Úraz dieťaťa na lyžiarskom výcviku

Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala po úraz na lyžiarskom svahu v Lučivnej. Tam sa za neznámych okolností zrazili dvaja lyžiari alebo lyžiar so sánkarom. 10-ročné dievča zo stredného Slovenska pozemná záchranka transportovala do popradskej nemocnice. Stav malej pacientky sa v nemocnici prudko zhoršil a priamo z operačnej sály bol nutný transport na špecializované pracovisko do Košíc.

Lyžiarsky úraz v Lomnickom sedle

K lyžiarskemu úraz v Lomnickom sedle letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Pri páde na svahu a následnom dopade na skalu sa zranil 12-ročný lyžiar z Českej republiky. Chlapec upadol do bezvedomia a lyžiarska služba žiadala o pomoc vrtuľník. Zraneného ošetrila posádka VZZS v spolupráci so záchranármi HZS. Pacient bol pri nakladaní do vrtuľníka pri vedomí. S podozrením na mozgovolebečné poranenie ho transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.

Zranený muž v lese v Slánskych vrchoch

Košická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Slánskych vrchov. V lese nad obcou Rudlovo spadol v strmom svahu a zranil sa 38-ročný muž z Rudlova. Lekár VZZS ošetril zraneného a s podozrením na poranenie chrbtice ho transportovali do nemocnice vo Vranove nad Topľou.

Na Skalke pri Kremnici sa zranil bežec na lyžiach

Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Skalke pri Kremnici. V oblasti Tri kríže spadol a zranil sa bežec na lyžiach. 57-ročný muž z Banskej Bystrice si pri páde spôsobil pravdepodobne zlomeninu pravého bedrového kĺbu. Záchranári HZS privolali vrtuľník. Na miesto nehody spustili z vrtuľníka lekára VZZS, ktorý ošetril zraneného, naložil ho do vákuového matraca a z terénu opäť ich evakuovali navijakom. Zranený bežkár skončil vo FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.

Z okna zborovského hradu vypadol 29-ročný muž

Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do oblasti Zborovského hradu pri obci Zborov v okrese Bardejov. Pri návšteve hradu vypadol z jeho okna 29-ročný muž z Giraltoviec. Ten si pri 6-metrovom páde poranil chrbticu. Do ťažko dostupného terénu letel vrtuľník, z ktorého na miesto nehody pomocou palubného navijaku vysadili lekára. Ten ošetril zraneného, naložil ho do vákuového saku a oboch ich opäť navijakom evakuovali z terénu. Počas medzipristátia naložili pacienta na palubu vrtuľníka a transportovali do nemocnice v Bardejove.

Padajúci strom zasiahol lesného robotníka

Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k lesnému úrazu. Padajúci strom zasiahol v lese nad Ľubochňou 30-ročného lesného robotníka z Ľubochne. Na miesto vyslali posádku pozemnej záchrannej služby, tá však pacienta zo strmého žľabu nevedela evakuovať a na miesto letel vrtuľník. Pomocou palubného navijaku vysadili priamo zo vzduchu lekára, ktorý prevzal pacienta a pokračoval v liečbe. Následne ho naložili do vákuového saku a opäť pomocou palubného navijaku evakuovali z miesta nehody. Po medzipristátí a naložení do vrtuľníka s pacientom posádka VZZS smerovala do nemocnice v Ružomberku.

Zrazený chodec v Žarnovici

K dopravnej nehode v Žarnovici letela banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Posádku privolali k zrazenému chodcovi. 25-ročný pacient zo Žarnovice mal poruchu vedomia a podozrenie na ďalšie poranenia. Na mieste ho ošetrila posádka RLP Nová Baňa a v liečbe aj počas transportu vrtuľníkom pokračovali leteckí záchranári. Pacienta odovzdali vo FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.

Pád lavíny v Nízkych Tatrách

Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela dnes do Jasnej. Pri zostupe z Chopku na severnú stranu smerom na Konský grúň stratila skupina piatich turistov orientáciu. Pod jedným z nich sa odtrhol prevej, muž následne padal do Školského žľabu a uvoľnil lavínu, ktorá ho zasypala.

Čítať viac

Zrazený chodec v Tlmačoch

Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela už ráno k dopravnej nehode. V Tlmačoch - Lipníku došlo k zrážke chodca motorovým vozidlom. Starší muž utrpel mnohopočetné zranenia. Na mieste ho ošetrila posádka RLP Levice spolu s leteckými záchranármi. Posádka VZZS ho potom vrtuľníkom transportovala do FN v Nitre.

Zranená lyžiarka v Hriňovej

Aj banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v lyžiarskom stredisku. Na zjazdovke v Hriňovej spadla a poranila si dolnú časť chrbtice 29-ročná lyžiarka z Detvy. Leteckí záchranári na mieste spolupracovali s posádkou RZP Detva. Ženu ošetrili a transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.