Na diaľnici D1 pri Hlohovci pristával záchranársky vrtuľník

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes popoludní na diaľnici D1 pri Hlohovci, bol na pomoc vyslaný aj záchranársky vrtuľník z Nitry. Po tom, čo do cestárskeho vozidla narazil kamión, bolo z miesta hlásených niekoľko zranených, žiaľ jedna osoba zraneniam na mieste podľahla.

Čítať viac

Záchranársky vrtuľník dnes opäť v akcii pod Chopkom

Leteckí záchranári z Banskej Bystrice boli dnes dopoludnia vyžiadaný o urgentný let opäť k úrazu skialpinistu. 40-ročný muž poľskej národnosti sa pri zlyžovaní v oblasti Meteorologického žľabu pošmykol a padal dole strmým terénom približne 200 metrov, pričom narazil hlavou o skaly následkom čoho ostal ležať krátkodobo v bezvedomí.

Čítať viac

Pád lavíny vo Veľkej Fatre

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice prijala dnes dopoludnia požiadavku o urgentný let do Veľkej Fatry, odkiaľ bol zo žľabu pod vrchom Krížna hlásený pád lavíny so zasypaním dvoch osôb.

Čítať viac

Na diaľnici D1 za Sencom pristával záchranársky vrtuľník

Záchranársky vrtuľník z Bratislavy bol dnes dopoludnia vyslaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 za Sencom.

Čítať viac

Zranenému pilčíkovi do lesa nad obcou Horná Lehota letel na pomoc vrtuľník

Posádka leteckých záchranárov z Banskej Bystrice letela dnes dopoludnia do ťažko dostupného lesného terénu v k.o. Horná Lehota (okr. Brezno) na pomoc zranenému pilčíkovi. Posádke sa podarilo lokalizovať presné miesto nehody z paluby vrtuľníka.

Čítať viac

Počet záchranných letov posádok AIR-TRANSPORT EUROPE presiahol v roku 2023 hranicu 4000 akcií

Záchranárske vrtuľníky a lietadlo spoločnosti AIR-TRANSPORT EUROPE vzlietli v r. 2023 zo siedmich staníc na Slovensku a z dvoch v Českej republike na pomoc ľuďom v tiesni a chorým celkovo 4002-krát, čo znamená, že posádky leteckých záchranárov pomohli historicky najväčšiemu počtu pacientov. Ide tak o 15%-ný nárast celkových zásahov v porovnaní s rokom 2022. Výrazné zvýšenie počtu zásahov možno pripísať najmä častejšiemu nasadeniu vrtuľníkov do záchranných akcií a zefektívneniu spolupráce s jednotlivými záchrannými zložkami.

Čítať viac