Pod Turnianskym hradom zasahoval záchranársky vrtuľník

Leteckí záchranári z Košíc boli dnes popoludní privolaní do chatárskej oblasti pod Turniansky hrad (okres Košice-okolie), odkiaľ prišlo volanie o pomoc pre muža zavaleného múrom. Po neodkladnom vzlete smeroval záchranársky vrtuľník na miesto určenia. 76-ročného muža, ktorému kamene zasypali hornú časť tela, našiel náhodný svedok. Ten mu poskytol prvú pomoc a zavolal na tiesňovú linku.

Čítať viac

Tragická dopravná nehoda v okrese Levice

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes ráno v katastri obce Šarovce (okres Levice), bola privolaná aj posádka leteckých záchranárov z Nitry. Osobné motorové vozidlo, v ktorom sa viezli štyri osoby, zišlo mimo vozovky. Záchranársky vrtuľník pristál hneď vedľa miesta nehody, kde už zasahovali všetky záchranné zložky.

Čítať viac

Pri Makove ostalo auto prevrátené na streche

Leteckí záchranári zo Žiliny leteli dnes dopoludnia na pomoc k obci Makov (okres Čadca) kde došlo k dopravnej nehode osobného motorového vozidla. Po šmyku ostalo prevrátené na streche mimo vozovky. Posádka si na mieste prevzala do svojej starostlivosti 27-ročnú ženu, ktorá sa sťažovala na bolesť brucha.

Čítať viac

V Mengusovskej doline pomáhal záchranársky vrtuľník

Záchranársky vrtuľník z Popradu smeroval dnes popoludní do Vysokých Tatier na pomoc turistke, ktorá si na chodníku v Mengusovskej doline zlomila členok. Lekárka bola k zranenej, 50-ročnej žene vysadená pomocou techniky palubného navijaka.

Čítať viac

Tragický úraz lesného robotníka vo Vrátnej

Leteckí záchranári zo Žiliny boli dnes dopoludnia požiadaní o súčinnosť pri záchrane lesného robotníka, ktorého pri ťažbe dreva vo Vrátnej zavalil strom. Po neodkladnom vzlete a rekognoskácii terénu bol lekár k zranenému vysadený z paluby pomocou navijaka.

Čítať viac

Vo Veľkej Bare zasahoval záchranársky vrtuľník

Posádka leteckých záchranárov z Košíc letela dnes dopoludnia do obce Veľká Bara (okres Trebišov), kde bol pri výkopových prácach vínnej pivnice zasypaný robotník. Záchranársky vrtuľník pristál v blízkosti miesta nehody. Muž (50) bol pri príchode záchranárov spod zeminy už vyslobodený, u pacienta už prebiehala laická kardiopulmonálna resuscitácia.

Čítať viac

V Skalici zasahoval záchranársky vrtuľník

Leteckí záchranári z Trenčína leteli dnes dopoludnia na pomoc cyklistovi do Skalice, ktorý po páde z bicykla utrpel vážne poranenia. Posádka leteckých záchranárov si 71-ročného pacienta prevzala do svojej starostlivosti od zasahujúcej rýchlej lekárskej pomoci na ihrisku.

Čítať viac

Leteckí záchranári leteli na pomoc žene s chemickou popáleninou

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Bratislavy bola dnes dopoludnia privolaná na pomoc do Hlohovca. Vo farmaceutickom závode zasiahla 47-ročnú pracovníčku leptavá chemická látka, ktorá jej spôsobila popáleniny a poleptania tváre, hrudníka a dolnej končatiny.

Čítať viac

Dve veľké bojovníčky na MMM v Košiciach

Presne pred rokom bojovala pani Izabela (v strede) vo VÚSCH na ECMO pracovisku v Košiciach o život po tom, čo prežila extrémne podchladenie s následnou klinickou smrťou vo Vysokých Tatrách. Aj napriek nepriaznivým prognózam pani Izabela zabojovala a 16 dní po klinickej smrti sa vrátila späť do normálneho života a ako lekárka dnes pacientom pomáha ďalej. V lete sa stretla s celou posádkou, ktorá jej v osudný deň letela na pomoc ako prvá a s lekárkou Ivou si sľúbili, že na oslavu života si jeden deň spolu zabehnú maratón. Takže tento príbeh má svoje pokračovanie ... Včera sa stretli v Košiciach a dali to 💪💪... spolu odbehli 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru. Dali ste to ako dve veľké bojovníčky 👏🏃‍♀️🏃‍♀️👏

Čítať viac

Pád turistu z rebríka v Suchej Belej

Dnes dopoludnia prišlo na základňu Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade volanie o pomoc zo Slovenského raja. Po neodkladnom vzlete smeroval záchranársky vrtuľník do oblasti Suchej Belej, kde z rebríka z výšky približne dvoch metrov spadol 80-ročný turista.

Čítať viac