Úraz robotníka v chatovej oblasti vo Vrátnej

Dnes popoludní bola posádka leteckých záchranárov zo Žiliny požiadaná o urgentný zásah do chatovej oblasti vo Vrátnej – Paseky. Pri stavebných prácach spadol robotník z výšky približne 3 metrov na betón. Po lokalizácií miesta bol lekár do ťažko dostupného terénu z paluby vysadený pomocou lanovej techniky.

Čítať viac

Pri strihaní stromov si muž vážne zranil chrbticu

Záchranársky vrtuľník z Košíc letel dnes krátko popoludní do obce Turcovce (okres Humenné). Pilot pristál na miestnom futbalovom ihrisku, kde si leteckí záchranári od posádky rýchlej zdravotnej pomoci prevzali do svojej starostlivosti 56-ročného pacienta.

Čítať viac

Dvom lyžiarom pomáhali leteckí záchranári

Popradská posádka leteckých záchranárov bola dnes popoludní privolaná na pomoc do Vysokých Tatier skialpinistovi, ktorý vo Veľkej Zmrzlej doline utrpel pád dlhý približne 30 metrov. Po rekognoskácií terénu bola lekárka k zranenému vysadená z paluby pomocou navijaka.

Čítať viac

Pád paraglajdistu pri obci Muľa

Posádka leteckých záchranárov z Banskej Bystrice bola dnes popoludní privolaná k úrazu paraglajdistu, ktorý spadol v katastri obce Muľa (okres Veľký Krtíš). Pri pristátí záchranárskeho vrtuľníka na lúke bol paraglajdista v starostlivosti posádky rýchlej lekárskej pomoci.

Čítať viac

K dvom úrazom letel záchranársky vrtuľník

Dnes ráno bola posádka leteckých záchranárov z Bratislavy privolaná do obce Pernek. Na miestnom futbalovom ihrisku si od posádky rýchlej lekárskej pomoci prevzala do svojej starostlivosti 41-ročného pilčíka, ktorému v lesnom teréne pri pílení privalilo drevo dolnú končatinu.

Čítať viac

Vo Veľkej Studenej doline spadol horolezec

Záchranársky vrtuľník z Popradu vzlietol dnes ráno zo svojej základne a po tom, čo sa na palubu vrtuľníka v Starom Smokovci pridal k posádke aj jeden člen Horskej záchrannej služby, smeroval do Veľkej Studenej doliny. Pomoc z ťažko dostupného terénu potreboval 24-ročný horolezec, ktorý sa pri lezení Groszovho ľadopádu pošmykol a spadol.

Čítať viac

Vážny úraz turistu pod Kriváňom

Dnes ráno prišlo na stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby v Poprade volanie o pomoc. Po neodkladnom vzlete smeroval vrtuľník do Starého Smokovca, kde sa na palubu k leteckým záchranárom pridal aj jeden člen Horskej záchrannej služby. Posádka záchranárskeho vrtuľníka tak nabrala smer pod vrch Kriváň. Jeden člen zo skupiny turistov, ktorí plánovali výstup na Kriváň sa pošmykol a padal dole strmým terénom približne 200 metrov.

Čítať viac

Zraneného motocyklistu prevážal záchranársky vrtuľník

Leteckí záchranári z Bratislavy boli dnes popoludní privolaní na pomoc do motokrosového areálu v Čataji. V starostlivosti rýchlej zdravotnej pomoci sa nachádzal 31-ročný motocyklista, ktorý spadol, preletel cez riadidlá a po páde ostal krátkodobo v bezvedomí.

Čítať viac

Auto pri Horných Vesteniciach ostalo prevrátené na streche

Záchranársky vrtuľník z Trenčína pristával dnes dopoludnia na ceste pri obci Horné Vestenice (okres Prievidza). 76-ročný vodič skončil so svojim osobným motorovým vozidlom prevrátený na streche.

Čítať viac

Muž napadnutý býkom v Jarovniciach

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu bola dnes krátko predpoludním privolaná do obce Jarovnice (okres Sabinov). Pomoc leteckých záchranárov potreboval 53-ročný muž, ktorého na miestnom poľnohospodárskom družstve napadol býk a spôsobil mu pomliaždeniny hornej časti tela.

Čítať viac