K pádu vetroňa na letisku v Boleráze boli vyslané dva záchranárske vrtuľníky

Dva záchranárske vrtuľníky boli dnes dopoludnia vyslané na letisko v Boleráze (okr. Trnava), kde došlo k pádu vetroňa z výšky približne 7 metrov. Vo vetroni sa nachádzali dve osoby, obe boli pri príchode záchranárov pri vedomí, komunikovali.

Čítať viac

Pri zrážke dvoch vozidiel v okrese Partizánske pomáhal aj vrtuľník

'Dnes ráno bola posádka Krištof 07 z Trenčína vyslaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Ostratice a Žabokreky nad Nitrou (okr. Partizánske). Pri čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel sa vážne zranili dve osoby.

Čítať viac

Pri nehode osobného vozidla vo Važci pomáhali aj leteckí záchranári

Záchranársky vrtuľník z Popradu bol dnes krátko predpoludním vyslaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala v obci Važec (okr. Liptovský Mikuláš). Pri náraze osobného motorového vozidla do pevnej prekážky utrpela 47-ročná spolujazdkyňa vážny úraz hlavy.

Čítať viac

Pri zráže dvoch vozidiel pri Lučenci zasahoval aj záchranársky vrtuľník

Posádka záchranárskeho vrtuľníka Krištof 02 z Banskej Bystrice letela dnes ráno k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi Lučencom a obcou Pinciná. Išlo o zrážku nákladného vozidla s kamiónom.

Čítať viac

Pri zrážke kamióna s vlakom pomáhali aj leteckí záchranári

K zrážke osobného vlaku s kamiónom, ku ktorej došlo dnes podvečer vo Veľkom Mederi bol na pomoc vyslaný aj záchranársky vrtuľník z Bratislavy.

Čítať viac

Tragická nehoda motocyklistu medzi Malackami a obcou Studienka

Leteckí záchranári zo svojej základne v Bratislave boli dnes popoludní vyslaní k nehode motocyklistu, ktorého na ceste medzi Malackami a obcou Studienka našli ležať mimo vozovky okoloidúci svedkovia.

Čítať viac

Dvom osobám po útoku medveďa letel na pomoc záchranársky vrtuľník

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice bola dnes popoludní vyslaná do okresu Detva, kde v oblasti Želobudzskej Skaly napadol medveď dve osoby. Posádke sa priamo z paluby podarilo lokalizovať miesto, kde sa osoby nachádzali.

Čítať viac

Pád poľského turistu z vrchu Ploská

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice bola dnes popoludní požiadaná o súčinnosť pri záchrane poľského turistu, ktorý utrpel pád na severnej strane vrchu Ploská vo Veľkej Fatre.

Čítať viac

Pri dopravnej nehode za obcou Studienka pomáhali aj leteckí záchranári

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes krátko popoludní za obcou Studienka (okr. Malacky), bol na pomoc operačným stredisko ZZS vyslaný aj záchranársky vrtuľník z Bratislavy. Pri zrážke dvoch osobných motorových vozidiel sa zranili dve dospelé osoby a 4 maloleté osoby.

Čítať viac

Na diaľnici D1 pri Hlohovci pristával záchranársky vrtuľník

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes popoludní na diaľnici D1 pri Hlohovci, bol na pomoc vyslaný aj záchranársky vrtuľník z Nitry. Po tom, čo do cestárskeho vozidla narazil kamión, bolo z miesta hlásených niekoľko zranených, žiaľ jedna osoba zraneniam na mieste podľahla.

Čítať viac